Hírek

Magyarország második
2018. 09. 02.

Az osztrákok legyőzésével megvan a második hely a férfi U19 világbajnoki selejtezőn

Az osztrákok elleni győzelemmel megszereztük a második helyet a bolzanoi világbajnoki selejtező tornán! Nagyon nehéz mérkőzés volt a mai, az első harmadot jól kezdtük, 2-0-ra vezettünk, viszont a második elejére beszorultunk, nagy nyomást helyeztek ránk az osztrákok (2-1). Fokozatosan vettük fel újra a ritmust, az utolsó játékrészre pedig teljesen kiegyenlített és izgalmas lett a találkozó. Előbb az osztrákok egyenlítettek büntetőből, de két perccel a vége előtt megszereztük a harmadik gólunkat, és ezzel megnyertük a találkozót!

A két európai selejtező csoportból a jobb második helyezett jut tovább, bízunk benne, hogy az oroszországi tornán kevésbé lesz eredményes a második helyen végző csapat, és jövő héten ilyenkor a továbbjutásnak örülhetünk!

A szervezők a magyar csapatból a selejtező legjobbjának Fayarchuk Aidant választották.

Gratulálunk a srácoknak, és az edzői stábnak!

Magyarország - Ausztria 3-2 (2-0,0-1,1-1)
PB: Csajághy Bence
Pontszerzők: Fayarchuk (1+0), Bögi (1+0), Tényi (1+0), Zsámboki (0+1), Bacsa (0+2)