Hírek

Címvédés az OB2-ben
2019. 02. 11.

Az SZPK újra aranyérmes.

A hatcsapatos bajnokságban szereplő együttesek tíz fordulón keresztül mérték össze erejüket, az érmek sorsa izgalmasan alakult, hiszen az utolsó mérkőzésekre maradt a döntés róluk. Az aranyért az SZPK Komárom játszott a Kazincbarcikai Ördögök SE ellen a záró fordulóban, míg a bronzért a Dunai Krokodilok SE a Dunaújvárosi Egyetem - Rudas Flooball Teamet látta vendégül.

A Krokodiloké a bronz
A házigazda Krokiknak győzniük kellett a dobogóhoz, a Rudasnak akár a döntetlen is elég lett volna a harmadik helyhez megtartásához. Az 1-1-es első harmadot követően a Krokodilok átvették a vezetést, amit a találkozó végéig meg is tartottak (5-3), így az utolsó fordulóban aratott győzelemmel felléptek a dobogó legalsó fokára.

Dunai Krokodilok SE

Az SZPK nem bízta a véletlenre
Nehéz feladat előtt álltak az Ördögök, hiszen tíz góllal kellett volna verniük a listavezetőt, hogy megelőzzék őket és elhódítsák a bajnoki címet. Keserédesen alakult számukra a találkozó, a fej-fej melletti első harmad után a komáromiak átvették a vezetést, amit ki sem engedtek a kezükből a játékidő végéig. Győzelemmel biztosították tehát be bajnoki címüket az utolsó fordulóban az SZPK-sok, az ezüst így pedig a Kazincbarcikai Ördögöké lett.

Kazincbarcikai Ördögök SE

A bajnokságban az ötödik helyet a Torpedo Justitia SC csapata szerezte meg, míg a hatodik helyen a Neumann Wombats zárt. A férfi másodosztály küzdelmei ezzel véget értek, a csapatok márciustól a Ligakupában folytatják.