Hírarchívum

Lépéselőnybe került a Phoenix Fireball
2023-03-20 18:38:46
A Phoenix Fireball tetemes előnnyel várhatja a visszavágót, a női bajnokságban a CH fellépett a dobogó második fokára

Szombaton női mérkőzéssel vette kezdetét a floorball hétvége: az IBK Cartoon Heroes az egrieket fogadta. Mindkét csapat dobogós reményei szempontjából fontos volt a találkozó. A hazaiak jól érkeztek meg a mérkőzésbe: a tizedik percben már hárommal vezettek) az egri nevelésű Vladár Veronika kimondottan elemében volt), szünetig már négy volt közte (5:1). A középső játékrész gyors vendég találattal folytatódott, ám a mérkőzést nem sikerült újra szorossáa alakítani: a mesehősök az újabb szünetig tovább építették az előnyüket (7:2) és ez végül a két pont megszerzéséhez is elegendőnek bizonyult. A CH győzelmével fellépett a tabella második helyére, az egriek részéről már bravúrok kellenek ahhoz, hogy az érmekért vívott harcba bele tudjanak szólni.

IBK Cartoon Heroes - Egri Városi Sportiskola 7:2 (5:1, 2:1, 0:0)

Szintén szombaton játszották a férfi bajnokság rájátszásának első mérkőzését: az ARES HC a Phoenix Fireball csapatát látta vendégül. A Phoenix már az első pillanattól fogva szerette volna bizonyítani fölényét, ám a hazaiak az első harmad közepéig jól állták a sarat. A kilencedik percben szerezett vezetést a Fireball, amit a pihenőig újabb három találat követett (0:4). A fordulást követően is az IFL-ből érkező csapat koordinálta, Dávid Bence révén szépítésre azért az ARES-nek is volt lehetősége. A harmadik felvonás így is vendég fölénnyel indult (1:9), a vendégek góllövő kedve pedig továbbra sem csökkent, így végül magabiztos győzelmének köszönhetően a Phoenix Fireball nagy lépést tett az elődöntőbe jutásért.

ARES HC - Phoenix Fireball 2:15 (0:4, 1:5, 1:6)