Hírek

Kispályás Diákolimpia döntő
2015. 01. 21.

Pakson rendezték a 2014/2015-ös tanév kispályás floorball Diákolimpia döntőit.

Az I - VI. korcsoport számára kiírt bajnokság végső összecsapásaira Pakson, az Energetikai Szakközépiskola sportcsarnokában került sor 2015. január 17-18-án 96 csapat részvételével.
 
A szombati nap beszámolója:
 
VI. korcsoport
 
A meglepetések napja
 
A női mezőnyt alaposabban ismerők látván a sorsolást, bátran mertek volna fogadni a VI. korcsoportos lányoknál a hármas befutóra. Egy biztos, nagyot nyertek volna a fogadóirodák. Hiszen apróbb sérülések után, az erőviszonyok is átalakultak, s a legjobb négy közé a budapesti Dózsa gimnázium csapata is bekerült, mint a védekezés mesterei, s nemcsak hogy bekerültek, de nem álltak meg itt, hanem az elődöntőben a rendező iskola évek óta eredményes lányai ellen vették fel a sikeresen küzdelmet, s végül a büntetők során ők bizonyultak sikeresebbnek. A másik elődöntőben az egri Neumannosok rendkívül izgalmas mérkőzésen győzték le a budapesti Kölcsey gimnázium csapatát. Az éremcsaták már nem hoztak meglepetést, így a Neumann középiskola lányai megérdemelten lettek gazdagabbak egy újabb aranyéremmel, erősítve az egri floorball hírnevét.
 
A komáromi utánpótlás nevelés diadala
 
Rendkívül izgalmas meccsekkel indult a Kispályás Floorball Diákolimpia® országos döntőjének első napja, hiszen a VI. korcsoportos fiú csapatok küzdelmei hozzák a leglátványosabb mérkőzéseket. A férfias küzdelmek után, az elődöntőkbe a komáromi Széchenyi, miskolci Bláthy, tatai Eötvös és a budapesti Leövey csapatai jutottak. Nem véletlenül, hiszen több csapatban is a junior floorball válogatott tagjai próbáltak vezéregyéniségek lenni. Az éremcsatákon a papírforma érvényesült, hiszen a tavalyi bajnok szenzációs játékkal megvédte címét. Jó volt látni, hogy a döntőben ellenfélként feszültek egymásnak azon játékosok, kik a magyar bajnokság küzdelmeiben hétről hétre egymásért, s csapatukért hajtanak. A komáromi Széchenyi iskola diákjai méltón viselhetik újabb egy évig a diákolimpia országos bajnoka címet.
 
I. korcsoport
 
Kecskeméti tripla
 
A legkisebb lányok között ebben a tanévben Kecskemét csapata emelkedett ki a mezőnyből a csoportmérkőzések során, meggyőző játékkal jutottak túl ellenfeleiken. Mellettük Komárom, Pilisjászfalu s a budapesti Remetekertváros csapatai készülhettek az éremcsatákra. Az elődöntőben az alföldi bástya nem könnyen tudta felőrölni a komáromi erődöt, de miután sikerült, a döntőben már magabiztosan szerezték meg ebben a korcsoportban harmadszor az aranyérmet, legyőzve a remetés lányokat. A bronzéremért ádáz harcot vívtak a dunántúli csapatok, s végül egy apró találattal a pilisjászfaluiak győzedelmeskedtek, megszerezve kis iskolájuk első érmét a Kispályás Floorball Diákolimpia® történetében.
 
Jászberény felért a csúcsra
 
A legkisebbek küzdelmei hozzák a legszebb élményeket, hiszen 6-8 éves gyermekek mindig igazi elszánással, lehetetlent nem ismerve, a fájdalmat könnyekben kifejezve élik meg a küzdelmeket. Az I. korcsoportos fiúk versenyei évről-évre magasabb színvonalú mérkőzéseket mutatnak, így nagy élményben lehet része azoknak, akik őket figyelik. A legjobb négy közé a jászberényiek, a balassagyarmatiak, dunaújvárosiak mellett a fővárosi iskolákat a remetekertvárosiak képviselték. A keleti rangadón a jászberényi legények kerekedtek felül, s jutottak a döntőbe, míg a másik ágon a remetekertvárosiak vették sikerrel az akadályt. A döntőben meggyőző játékkal szerezték meg a jászberényiek az aranyérmet, s lehetnek büszkék az elért eredményre, míg bronzcsatában a balassagyarmatiak kerekedtek felül, s örülhetett az édesapa, mint felkészítő, a gyermeke sikerének.
 
V. korcsoport
 
Fiatalabbként a dobogó tetején
 
Az V. korcsoportos lányok országos döntőjébe, a versenyrendszer lehetőségeit kihasználva, három általános iskolás csapat is bejutott, s mint kiderült, nem érdemtelenül. A vidéki leány utánpótlás nevelés fellegvárai töretlenül meneteltek előre, s a döntőig veretlenül jutott el a paksi Deák, s az egri Hunyadi csapata. Jól ismerik egymást, hiszen évek óta találkoznak, s kiskoruktól kezdve, évről évre megküzdenek egymással. Mindig különös izgalom övezi a két edző csatáját, hiszen próbálnak valami meglepőt elővenni, amivel könnyen nyerhetik a mérkőzést. Most az egri lányoknál járt pontosabban a labda ütőről ütőre, s talált utat többször az atomvárosiak kapujába. A budapestiek bronzcsatájában a Móriczosok örülhettek, hiszen egy apró találattal jobbnak bizonyultak a Dózsás lányoknál.
 
Egy kiegyensúlyozott mezőny
 
Az V. korcsoportos fiúk csoportmérkőzései során, előre igazán semmit sem lehetett megjósolni, mert ádáz küzdelmek, körbeverések során, senki sem mehetett magabiztosra. Az eredményeket figyelve az elődöntőkre a junior válogatottak játékát élvező csapatokon kívül, az Alföld reménységei, a kecskeméti fiatalok jutottak. Itt egy kiemelkedő, s fordulatos mérkőzésen, ahol apró momentumok döntenek, a városmajoriak örülhettek, hogy ebben az évben ők már biztosan éremmel térhetnek haza. A döntőben a pesti alakulat visszavágott a csoportmérkőzésen elszenvedett vereségért, s büszkén állhatott fel a dobogó tetejére. De a kecskemétieknek sem kellett szégyenkezniük, hiszen helyenként hősies játékukkal kivívták a közönség szimpátiáját. A bronzérmet az elfáradt játékosok csatájában, hiszen többeknek már 90 perc játék volt a lábában, a tataiak nyakába akasztották. Így a VI. korcsoport ezüstérme után ezen a napon még egy éremmel lettek gazdagabbak. Megemlítendő Mile Benedek (Leöwey Gimnázium, Budapest), s Kiss János (Eötvös Gimnázium, Tata) kik két korcsportban is kiérdemelték játékukkal az All Star csapatba kerülést.
 
III. korcsoport
 
Vajdás vasárnap
 
A második napot a III. korcsoportos lányok küzdelmei indították, s több fronton is egyenlő erők vívtak harcot, melyek az eredményekben is tükröződtek, hiszen sokszor csak egy-egy gól döntött, hogy éppen ki is van jobb formában. A legjobb négy közé a két budapesti csapat mellett az egriek és a paksiak kerültek. Miután az elődöntőkön a vidékieknek nem sikerült bevenni a fővárosi erődítményeket, a bronzcsatában egy újabb Paks-Eger párharcra került sor, melyben most a házigazdák meggyőző fölénye mutatkozott. A döntőben a Tamási lányai megpróbáltak visszavágni a csoportmérkőzések során elszenvedett vereségért, de Szakmáry tanár úr lányai által védett kapu bevehetetlen maradt. Így a dobogó tetején a Vajdás lányok integettek büszkén, az őket biztató szurkolóknak.
 
Ami tavaly otthon nem sikerült
 
Rendkívül színvonalas mérkőzéseket hozott az 5-6. osztályos fiúk küzdelme, hiszen a floorballos bázisok mellett új színfoltok is megjelentek, akik nem várt meglepetéseket szereztek. A csoportküzdelmek után egyedül a visegrádiak voltak hibátlanok, s melléjük csatlakoztak az egri, miskolci és a komáromi legények. Az elődöntők mindkét párharcában izgalmas és fordulatos mérkőzéseket láthattunk, melyek után a komáromiak és egriek készülhettek, hogy eldöntsék ki lesz a diákolimpia országos bajnoka ebben a korcsoportban. A csoportmérkőzések során brillírozó visegrádiak elfáradtak a bronzmérkőzésre, így a miskolci Vörösmartysok állhattak fel a dobogó legalsó fokára. A döntőben a mérkőzésről mérkőzésre jobban játszó erődvárosiak magabiztosan diadalmaskodtak, s elérték a hőn áhított győzelmet, amit már tavaly hazai pályán szerettek volna átélni.
 
II. korcsoport
 
Híresek lesznek-e a hírösvárosiak
 
Az elmúlt tanévben az I. korcsoportos lányok küzdelmét a kecskeméti Damjanichosok nyerték meg imponáló játékkal. Így kíváncsian vártuk mindannyian, hogy egy korcsoporttal feljebb képesek-e megismételni ezt a fantasztikus sikert. A csoportmérkőzéseken 15-1-es gólkülönbséggel léptek túl, majd az elődöntőben az egri lányok vártak rájuk, hogy hős várvédőként véghezvigyék a csodát, s megállítsák ezt a fantasztikusan játszó kis sereget. A csoda, amihez igen közel voltak egy apró büntetőn múlott, s a hírösvárosiak büszkén várták a Balaton parti alakulatot, akik egy küzdelmes mérkőzésen gyűrték le a budapesti Vajdásokat. A döntőben az alföldi lányok lehúzták a rolót, s egy remélt álmuk vált valóra, s lesznek méltán híresek a Hírösvárosban.
 
Floorball kontra jégkorong
 
Minden korcsoportban meghatározó azon iskolák jelenléte, ahol jégkorongozó fiatalok is tanulnak, hiszen közülük sokan, kiegészítő sportágként űzik a floorballt. Több helyen városi bajnokságokban edződnek, s válnak színfoltjaivá versenyrendszerünknek. Technikai tudásuk, gyorsaságuk néha írígylésre méltó, mindössze a testi küzdelmekben kell visszább fogniuk magukat.
Így fordult elő ebben az évben, hogy az ifj. Ocskay akadémia és a Jegesmedvék utánpótlás bázisai mellett, a floorballosokat a remetések képviselték a legjobb négy között. A Miskolc – Székesfehérvár elődöntőből a borsodiak küzdötték tovább magukat, míg a remetéseket a Vörösmartysok nem tudták megállítani. A két nap 12 döntője közül, ez sikeredett a legizgalmasabbra, hiszen egy fordulatos mérkőzésen, a játék végét jelző dudaszó pillanatában döntetlen eredmény állt a kijelzőn. Így folytatódott a küzdelem, melynek során Szabó Gábor tanítványai ütötték be az aranygólt, így pillanatok múlva már csak örömittas arcokat láthattunk. A bronzcsatát a fehérvári fiúk abszolválták sikeresen, így ők képviselhették iskolájukat a dobogón.
 
IV. korcsoport
 
Meglesz-e a dupla?
 
Az előző napi küzdelmek során, az idősebbek között, több csapat játékosai is megmutatták, hogy számolni kell velük a floorball pályákon. Ma a saját korcsoportjukban kellene megismételni mindazt, amit elértek, hogy mindenki láthassa, tegnap nem érdemtelenül álltak a dobogón.
A nyolc csapat közül egyedül a hunyadisok „A” csapata vette hibátlanul az akadályokat, rajtuk kívül az utolsó kör előtt, még mindenki bízott a továbbjutásban. Az eredmények az egrieknek, a vajdásoknak, s a kazincbarcikaiaknak kedveztek, így ők kezdhették meg az elődöntők küzdelmeit. Melynek során az egriek besöpörték a győzelmeket, s készülhettek arra, mit már megannyiszor eljátszottak, hogy egymással kell meccselniük. Jól ismerik egymást, s ez meg is látszott játékukon, hiszen tudták, kinél hol kell zárni, kit lehet gyorsan indítani, de azt is ki az aki kritikus szituációkat tud eldönteni. Mégis meglepetésre a „B” csapat játékosai diadalmaskodtak, s emelhették magasba a győztesnek járó trófeát. A III. helyért zajló küzdelemben a borsodiak kifogtak a fővárosiakon, így az Ő nyakukba került a bronzérem.
 
Ki nevet a végén?
 
A két nap során a legutolsó döntőt a legnépesebb korcsoport tagjai játszották, s tudjuk, hogy a VI. korcsoport trónja után a IV. korcsoporté az egyik legértékesebb, hiszen az általános iskolás korosztálytól búcsúzó fiatalok, a játék megannyi szép elemével felvértezve játszhatnak izgalmasnál izgalmasabb mérkőzéseket. A sorsolást megismerve tudhattuk, senkinek sem lesz egyszerű dolga, hiszen kiegyenlített küzdelmekre lehetett számítani. A csoportmérkőzések során a székesfehérváriak egyértelműen jelezték, hogy ők ma öt mérkőzés lejátszását tervezték, miközben begyűjtik a legfényesebb medált. Így az elődöntőnek is egyértelmű esélyesként vágtak neki, az addig hullámzó teljesítményt nyújtó kecskemétiek ellen. De láss csodát, valami történt, hiszen az alföldi legények precíz játéka pillanatok alatt háromgólos előnyhöz juttatta őket, s ezt megőrizve, ezen gárda először játszhatott döntőt. A másik ágon a rudabányaiak, nem bírtak el a Vajdásokkal, s az utolsó pillanatban kapott góllal a bronzmérkőzésen találták magukat, ahol az addigra elfáradt fehérváriakat legyőzve szerezték meg kicsi iskolájuk első érmét ebben a sportágban. A döntőben a Vajdások elhúztak, de a kecskemétiek felálltak, s az utolsó percekben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de vagy a kezek megremegtek, vagy az ütők mentettek, míg végül egy gól utat talált a lábak között a kecskeméti kapuba. Így lett keretes a nap a Vajdások számára, s lehetnek méltán büszkék erre az aranyéremre.
 
Korcsoportonként az eredmény itt érhető el.
 
forrás: MDSZ.hu